Журнал «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія» прагне чесності рецензування та дотримання найвищих стандартів якості наукових рукописів. З цією метою Журнал здійснюється двостороннє сліпе (анонімне) рецензування:
– рецензенту не розкриваються особисті дані автора/авторів;
– автору/авторам не розкриваються особисті дані рецензента.

Надіслані до редакції рукописи проходять первинний контроль на повноту і правильність їх оформлення та відповідність вимогам до рукописів, викладеним на сайті. Крім того, під час первинної оцінки рукопису розглядається, чи відповідає він цілям журналу, і лише ті внески, які найбільше відповідають редакційним критеріям, направляються на подальше рецензування. Первинну експертизу рукописів проводить головний редактор або заступник головного редактора. Ті подання, які редактори вважають слабкими або недоречними, негайно відхиляються без зовнішнього рецензування. Після того, як рукопис проходить первинну рецензію редакторів, він передається принаймні 2 незалежним зовнішнім рецензентам для експертної оцінки. Ідентифікація зовнішніх рецензентів базується на останніх публікаціях експертів у цій галузі, їх репутації або рекомендаціях членів редакційної ради.

Редактори перевірятимуть на наявність конфлікту інтересів перед тим, як зв’язуватись з рецензентами, і не розглядатимуть рецензентів із конкуруючими інтересами. Рецензентів просять повідомляти про будь-які конфлікти інтересів перед рецензуванням поданого рукопису.

З метою збереження об’єктивності члени редколегії не редагують свої наукові статті, у разі їх подання до публікації. У таких випадках зовнішніх рецензентів обирають інші члени Ради без конфлікту інтересів. Рішення приймаються членами редколегії без конфліктів з авторами.

Після оцінки рукопису рецензент рекомендує:

– прийняти рукопис до друку;
– доопрацювання автором (авторами) з урахуванням зауважень рецензентів;
– відхилити рукопис до публікації.

Задля полегшення процесу рецензування, редактори рекомендують рецензентам використовувати стандартну форму рецензування.

Оцінка рукопису рецензентом базується на:

– актуальності наукової проблеми;
– теоретичному та прикладному значенні дослідження;
– правильності використаних статистичних методів, їх інтерпретації та представлення;
– відповідності висновків поставленій меті дослідження;
– дотриманні авторами правил наукової етики, коректності використаних посилань;
– науковому внеску автора(ів) у вирішення досліджуваної проблеми.

Журнал оцінює рекомендації рецензентів і приймає рішення про прийняття, перегляд або відхилення рукопису. Якщо необхідна редакція рукопису, автори повинні надати детальну відповідь або спростування, якщо деякі коментарі рецензента не можна переглянути.

Після доопрацювання авторами рукопис повторно рецензується тими ж рецензентами, які з урахуванням їх зауважень рекомендують або не рекомендують рукопис до друку та обґрунтовують своє рішення.

Остаточне рішення про прийняття або відхилення рукопису приймається головним редактором або заступником головного редактора. Редакційна колегія намагатиметься оцінити аргументи кожного рецензента та авторів, перш ніж винести остаточне рішення, і може розглянути інші факти, невідомі жодній зі сторін. Якщо рецензенти не погоджуються з цим або автори вважають, що вони неправильно зрозуміли певний момент, редактори можуть попросити їх надати додаткову інформацію.

Редактори серйозно сприймають критику рецензентів і особливо неохоче ігнорують технічну критику. Якщо лише один рецензент не погоджується з публікацією, ми можемо запитати інших рецензентів, щоб визначити, чи застосовують вони невиправданий критичний стандарт.